30 września 2015 roku było prawdziwym świętem integracji. Na płycie zielonego boiska Zespołu Szkół Rolniczych w Kisielicach spotkały się dzieci niepełnosprawne ze swoimi rówieśnikami. Na zaproszenie Stowarzyszenia odpowiedziały wszystkie szkoły z terenu Gminy Kisielice i zabawa mogła się rozpocząć. Dzieci wspólnie bawiły się przy chustach animacyjnych, mierzyły się z zadaniem plastycznym, próbowały swoich sił w tworzeniu wielkich baniek mydlanych i wyginały rytmicznie swoje ciała na polecenie animatorów.

Propozycje zabaw to mieszanka codziennych propozycji i metod pracy wykorzystywanych w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi. Entuzjazm i radość na twarzach dzieci pokazała ich uniwersalizm i udowodniła, że bawimy się tak samo, odczuwamy radość tak samo i mamy taką sama potrzebę sukcesu. Dzieci pokazały dorosłym jak można minimalizować dystans i wspólnie się bawić. Piknikowe menu podładowało akumulatory najmłodszych i dało okazję do wspólnego biesiadowania na kocach. Na koniec animatorki Stowarzyszenia dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. 300 kolorowych balonów wzbiło się w niebo z wiadomością dla reszty świata. Już od dziś czekamy na odpowiedzi.

Piknik integracyjny – projekt współfinansowany ze środków Gminy Kisielice w ramach realizacji zadania publicznego „Pomoc dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzicom poprzez integrację ze środowiskiem oraz działania na rzecz rehabilitacji społecznej”